• Strona główna
 • Aktualności
 • Działalność
 • Galeria
 • O nas
 • Kontakt
 • Linki
 • Tydzień Skauta - lipiec 2014

  Dodane: 02.09.2014 przez Henryk Reske

  Po raz kolejny w czasie wakacji dzieci miały możliwość uczestniczenia w półkoloniach, które od początku organizowane są pod nazwą TYDZIEŃ SKAUTA. W tym roku hasło przewodnie brzmiało: Na Wyspach Szczęśliwych.

  Pod bacznym okiem pani Beaty Reske przygotowana została dekoracja sali i program półkolonii. Na Wyspy Szczęśliwe w Orzeszu zapraszał plakat autorstwa Anety Spendel.

   

  Była okazja do wspaniałych zabaw, słuchania opowieści, pysznego jedzenia i zwiedzania.

   

  Dziękujemy Pani Beacie, młodzieży za pomoc w przygotowaniach i wszystkim, którzy wspierali Tydzień Skauta swoimi ofiarami, wypiekami dobrym słowem i modlitwą.

  ŚwiatowyDzień Modlitwy 2014

  Dodane: 25.02.2014 przez Henryk Reske

   

  Liturgia Światowego Dnia Modlitwy została przygotowana w tym roku przez ekumeniczne grono chrześcijanek z Egiptu. Hasło tego dnia brzmi: Strumienie na pustyni. Adaptacja liturgii przygotowywana jest również przez ekumeniczne grono kobiet różnych wyznań z Orzesza. Od kilku tygodni opracowywane są pieśni i teksty liturgiczne.Na spotkanie zostaną przygotowane charakterystyczne egipskie potrawy i dekoracje.  Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy o pokój na świecie, o możliwość swobodnego głoszenia Słowa Bożego w Egipcie i w każdej części świata.

   

  30. stycznia 2014 r. w wieku 59 lat zmarł Pasterz Diecezji Katowickiej Biskup Tadeusz Szurman. Cały okres służby ks. Tadeusza Szurmana w Kościele związany był z diecezją katowicką. Swoją praktykę przedordynacyjną rozpoczął w roku 1978 w parafiach Mikołów i Orzesze. Po ordynacji 19.11.1978 r. rozpoczął służbę w Swiętochłowicach i Rudzie Śląskiej - Wirku. W roku 1993, po śmierci ks. Ryszarda Neumana został proboszczem parafii w Katowicach. W roku 2001 został wybrany na Biskupa Diecezji Katowickiej (konsekrowany 06.01.2002).

  Jego pogrzeb odbył się 03.lutego 2014 r. w Katowicach. Żegnały go tłumy wiernych oraz około 160 księży ewangelickich i innych wyznań.

  "

  Spotkanie Noworoczne dla współpracowników Parafii

  Dodane: 11.01.2014 przez Henryk Reske

  W Święto Epifanii 06.01.2014 r. po nabożeństwie, współpracownicy parafii, zajmujący się w ciągu roku różnymi dziedzinami życia parafii, spotkali się na wspólnym noworocznym spotkaniu. Proboszcz parafii ks. Henryk Reske podziękował wszystkim za poświęcenie swoich sił i czasu w wykonywanie wielu obowiązków, dzięki którym parafia może sprawnie funkcjonować i tętnić życiem.Uczestnicy spotkania zostali obdarowani symbolicznymi świecami oraz ....solniczkami (przygotowanymi przez pastorową Beatę Reske), jako ewangelicznymi symbolami soli i światłości, którymi są w życiu parafii.    

  Koncert kolęd Gad Mu Trio i BD

  Dodane: 11.01.2014 przez Henryk Reske

             

  W niedzielę 05.01.2014 r. mieliśmy mozliwośc przeżycia wyjątkowego koncertu kolęd w wykonaniu artystów z zespołu GadMuTrio: Michał Gasz, Adam Rybak i Tomasz Mucha oraz zespołu Boże Dzieci. Koncert, który zgromadził bardzo wielu słuchaczy, był czasem radosnego muzykowania ku chwale narodzonego Zbawiciela.

  Po spotkaniu, muzycy wraz ze słuchaczami spędzili miłe chwile w sali parafialnej przy kawie, herbacie i pysznych ciastach.

  Dziękujemy!

  1 2 3 4